AVATAR Ultimátní edice Kolekce (3 DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 9.00-15.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

AVATAR Ultimátní edice Kolekce (3 DVD)

Název titulu:AVATAR Ultimátní edice Kolekce  (9x)
Originál:Avatar 3DVD Ultimate Edition (USA, 2010)
Katalogové č.:1007864
Formát:DVD
Kategorie:Akční filmy, Sci-fi filmy, SBĚRATELSKÉ EDICE, Thrillery, KOLEKCE
V prodeji od:22. 11. 2010
Dostupnost:do 3 dnů  Kdy zboží dostanu?
Cena:359 Kč (13,66 €)
(včetně DPH 21%)
Běžná cena:399 Kč (15,18 €)
Ušetříte:40 Kč (1,52 €)
Zvuk:
 • Dolby Digital 5.1 anglicky  Dolby Digital
 • Dolby Digital 5.1 česky  Dolby Digital
Titulky:anglické, české, hebrejské, chorvatské, islandské, portugalské, slovenské, slovinské
Délka:175 minut
Hrají:Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Wes Studi, a další >
Režie:James Cameron
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Prodlužte si cestu!

 

AVATARNejvětší filmová událost roku! Oscarový režisér James Cameron (Titanic, Vetřelec,…) začal pracovat na tomto unikátním 3D projektu před mnoha lety, kdy většinu jeho vizí ještě nebylo možno díky nedostatečně vyvinuté digitální animaci vytvořit. Cesta do fantastického světa planety Pandora čekala na svou filmovou premiéru téměř 10 let!


Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

„Chtěl jsem dostat na filmové plátno svět, který bych v dětství miloval“, říká Cameron. „Místo, které je na jiné planetě, místo plné imaginace a vzrušujících tvorů …“. Cameron slibuje také hodně akčních válečných scén, které se odehrávají na Pandoře nad vrcholky vysokých stromů, v pralese…„finální bitva se nedá srovnat s ničím, co jsem dosud vytvořil, působí téměř jako film ve filmu. Avatar je film, který přepisuje filmovou historii!
 

Disk 1
 • Avatar část 1
 • Původní verze uváděná v kinech
 • Prodloužená verze uváděná v kinech
 • Dosud neuvedená prodloužená verze
 • Komentář Jamese Camerona
Disk 2
 • Avatar část 2
 • Původní verze uváděná v kinech
 • Prodloužená verze uváděná v kinech
 • Dosud neuvedená prodloužená verze
 • Komentář Jamese Camerona
Disk 3
 • Tvůrčí cesta
 • Vzdorování novým světům: Tvorba filmu Avatar - Podrobný dokument s novými rozhovory s Jamesem Cameronem, producentem Johnem Landauem, herci a štábem
 • Zpráva z Pandory

 

Co je vlastně Avatar?


Avatar (z anglického přepisu) je (především vizuální) reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.

Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).

Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.
Historie

Termín je odvozen z hinduistického pojmu avatár, znamenajícího pozemské vtělení duchovní bytosti.

V počítačové sféře se jedno z prvních použití pojmu objevuje roku 1985 v počítačové hře Ultima — stát se avatárem bylo cílem Ultimy IV. V pozdějších hrách se již předpokládalo, že avatarem jste. Později byl termín avatar použit ve stolní hře na hrdiny Shadowrun (1989) nebo v online hře Habitat (1987).
V kultuře

Pro rozšíření termínu bylo významné jeho použití v kyberpunkovém románu Neala Stephensona Sníh (v originále Snow Crash, 1992) ve významu virtuální simulace lidského těla ve virtuální realitě Metaverse. Sociální postavení v Metaversu bylo často založeno na kvalitách avatara: detailní avatar znamenal, že uživatel je hacker a programátor, zatímco méně talentovaní si museli kupovat konfekční modely. Stephenson tvrdí, že termín avatár vymyslel nezávisle a až později se dozvěděl, že jak tento termín, tak některé další prvky jeho románu se už objevily ve hře Habitat.

V další kyberpunkové literatuře se termín avatar vyskytuje i ve významu elektronicky zaznamenaného a interpretovaného vědomí konkrétního člověka bez jeho fyzické podoby (tzn. zatímco jeho tělo může být po smrti, jeho avatár je stále schopen komunikovat s ostatními).

Zdroj: Wikipedia.cz

 

Hodnocení AVATAR Ultimátní edice Kolekce (3 DVD)

Celkem hodnocení: 9 Průměrné hod.:  Poslední příspěvek:27.11.2016
Uživatel z e-shopu Petr D. | 27.11.2016 09:55

Balení  
Klasická plastová krabička je umístěná v kartonovém pouzdru a přes to je ještě kartonový rukáv. Rukáv mám poškozený na boční straně řezem, asi jak někdo šikovný otevíral krabici se zbožím.

Video  
Obraz je ve standardní kvalitě DVD. Na dvou discích je umístěn film ve třech verzích: kino, rozšířená kino a režisérská. Je to dost nepraktické a u druhého disku je nutné vždy znovu vysunout a zasunout disk, aby byla možná změna verze. U prvního disku lze verze snadno měnit z menu.

Audio  
Překvapilo mě, že u všech verzí je český dabing a to i u přidaných pasáží, které nebyly u kino verze.

Bonusy  
Bonusy by byly fajn, pokud by měly přidány české titulky. U bonusového disku lze nastavit anglické titulky. Další bonus komentář režiséra přidaný na druhém disku s filmem nemá možnost žádných titulků.

Verdikt
Film vlastním na Blu-ray a zajímala mě rozšířená verze, která existuje pouze na DVD vydání a taky jsem se chtěl podívat na bonusy z natáčení. Pozitivní je přítomnost CZ dabingu u všech verzí filmu, ale základním nedostatkem je absence CZ titulků u bonusů. Balení se u této edice docela povedlo, i když samozřejmě digibook by byl lepší. Cena zboží v akci se jeví přátelská.

   
Uživatel z e-shopu Jana S. | 5.2.2016 10:03

Balení  
Tentokrát nadstandard hodící se k nadstandardnímu balení několika verzí filmu. Krabička schovává tři disky a je ve dvou papírových obalech.

Video  
Nejsem odborník na technické parametry, ale obraz mi připadal dostatečně kvalitní i na metrové úhlopříčce.

Audio  
Všechny jazykové verze mají čistý zvuk, při sledování v televizi OK. Bezvadná byla i hudba. Na bonusovém disku jsem nenašla titulky – škoda.

Bonusy  
Bonusy jsou na zvláštním disku. Na bonusovém disku jsem nenašla titulky, ale to je u těchle rozšířených verzí asi normální. Zajímavý byl vznik filmu rozdělený asi na pět částí.

Verdikt
Tentokrát nadstandard, film bych si asi lépe vychutnala z BD, ale i takhle zážitek. Doporučuji koupi.

   
Uživatel z e-shopu Hrvoje B. | 14.12.2015 16:29

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

Verdikt
5+

   
tulbrich | 11.7.2015 18:55

Balení  
V první chvíli po rozbalení si filmový fanda všimne takové malé nepraktičnosti vrchního obalu (dole není balení zajištěno, je pouze ze stran, tj. při nepozorném přenášení může vlastní krabička s DVD spodem vypadnout). Uložení médií je však zabezpečené proti poškrábání (nehrozí tedy to, co se velice často stávalo u různých tv-edic, kdy bylo médium poškrábané o jazýčky držáku dalšího nosiče). Popis této edice není na obalu příliš propracován - chyběl mi zde např. přehled o audio stopě/video formátu, zda je edice kódována pro určitý region apod. Produktu by jistě prospěl a více slušel i větší počet doprovodných materiálů (nemám na mysli dokumenty, těch je zde opravdu hodně ;-), ale např. nějaké prospekty, filmové karty, karty s autogramy apod. - známé např. ze zámořských sportovních videoedic).

Video  
Pohádkový velkofilm Avatar nepatří mezi díla, která by byla založena na buhví jak dokonalém scénáři, předností snímku jsou bezesporu triky a filmové efekty, které na kvalitní obrazovce, resp. na větším monitoru, ještě více vyniknou. Kromě tří verzí filmu si můžeme také na 3. disku prohlédnout buď nové, či naopak vystřižené, pasáže. Nakoukneme také do filmového zákulisí.

Audio  
Bonusy na 3. nosiči jsou pouze s dánským, holandským, anglickým, finským, francouzským, norským, ruským a švédským dabingem, všechny tři verze filmu jsou opatřeny českou, maďarskou a anglickou zvukovou stopou (anglická verze je pak na výběr - dolby surround nebo 5.1 dolby digital). Titulky jsou anglické, české, maďarské a islandské.

Bonusy  
Je zde opravdu velké množství bonusů. Nechybí zde dokumenty z natáčení, interview s režisérem, producentem, komentář Jamese Camerona, vystříhané scénky, záběry na tvorbu triků atd.

Verdikt
Z mého pohledu větším problémem je celkem hloupé, nelogické a velmi nešťastné rozdělení filmu na dva disky! Proč se postupovalo zrovna tímto stylem, nevím. Filmový fanoušek, který vydrží bez problému sledovat delší film, by spíš očekával na každém disku jinou verzi snímku. Tato zvolená cesta, se domnívám, dost edici škodí...

První DVD nosič obsahuje úvodní část tří filmových verzí, 2. médium pak obsahuje zbývající části filmu - standardní, prodlouženou kino a dosud neuvedenou verzi snímku. První dvě média obsahují též komentář J. Camerona. Na třetím disku jsou pak uvedeny bohaté bonusy, vč. dokumentů z natáčení, rozhovorů atd.

I přes výše uvedenou kritiku však lze tento produkt doporučit...

   
Uživatel z e-shopu Martin D. | 9.12.2014 23:39

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

Verdikt
Super velkofilm s krásným příběhem ,srdeční záležitost každého filmového fanouška , prostě klasika.

   
Uživatel z e-shopu tomas.prochazka | 29.3.2014 11:36

Balení  
jsem maximálně spokojen . balení této ultimativní edice je naprosto fantastické . vzhled i provedení je na perfektní úrovni

Video  
Avatar . už jen ten film hodně říká . . jeden z nejlepších filmů posledních let . sice je mu už pár let ale podle mne stále patří k absolutní špičce filmografie

Audio  
zvuk je naprosto báječný . nemám k němu žádných výhrad . naprosto dokonalé zpracování zvuku . nemám výhrad . je úplná radost si ten film pustit

Bonusy  
bonusů je u téhle edice bohatě . překrásná ukázka toho jak film vznikal a spousta dalších věcí . přesně tohle mám rád

Verdikt
film Avatar je naprosto jedinečný . tenhle film se mi líbil už od uvedení a přesně tuhle edici jsem už dlouho chtěl . několik verzí filmu a obrovská hromada bonusů . pro mě je to nejlepší film co mám

   
Uživatel z e-shopu Michal K. | 4.1.2014 17:50

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

Verdikt
ok

   
Uživatel z e-shopu Martin H. | 3.1.2014 19:55

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

   
Uživatel z e-shopu Jiří Hloch | 15.5.2012 16:23

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Obsah  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

Verdikt
Tento film je fakt dobrej. Kupujte. Kupujte.

   

Související produkty

AVATAR Limitovaná sběratelská edice (3 Blu-ray)

999 Kč

  (164x)

TERMINÁTOR 2: Den zúčtování (Kinoverze + Prodloužená verze + Finální prodloužená režisérská verze) - distribuce Magic Box (Blu-ray)

199 Kč

 

  (76x)

FAC #12 TERMINÁTOR FULLSLIP + LENTIKULÁRNÍ MAGNET Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice - číslovaná + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray)

799 Kč

  (50x)

BLACK BARONS #1 TERMINÁTOR FULLSLIP Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice - číslovaná + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray)

899 Kč

 
(31x)

VETŘELCI Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray)

499 Kč

 

  (27x)

Vetřelci (Blu-ray)

359 Kč

 

  (16x)

TITANIC 3D + 2D Výroční redesignovaná sběratelská limitovaná edice 4BD (Blu-ray 3D)

1 199 Kč

 

  (16x)

Terminátor (Blu-ray)

359 Kč