Přelet nad kukaččím hnízdem (CZ dabing) (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 9.00-15.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

Přelet nad kukaččím hnízdem (CZ dabing) (DVD)

Název titulu:Přelet nad kukaččím hnízdem (CZ dabing)  (1x)
Originál:One Flew Over the Cuckoo's Nest (USA, 1975)
Katalogové č.:1001800
Formát:DVD
Kategorie:Dramatické filmy
V prodeji od:21. 11. 2012
Dostupnost:do 3 dnů  Kdy zboží dostanu?
 
Cena:199 Kč (7,57 €)
(včetně DPH 21%)
Zvuk:
  • Dolby Digital 5.1 anglicky  Dolby Digital
  • Mono 1.0 anglicky  
  • Dolby Digital 2.0 česky  Dolby Digital
  • Mono 1.0 německy  
  • Mono 1.0 španělsky  
Titulky:anglické, české
Délka:129 minut
Hrají:Jack Nicholson, Louise Fletcher, Michael Berryman, Scatman Crothers, Danny DeVito, Christopher Lloyd, Will Sampson, Vincent Schiavelli, Brad Dourif, Mimi Sarkisian
Režie:Miloš Forman
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Přelet nad kukaččím hnízdem (DVD)

DVD One Flew Over the Cuckoo's Nest

Držitel 5 cen Akademie®.

Když do psychiatrické léčebny přijde volnomyšlenkářský darebáček Randle P. McMurphy (Jack Nicholson), jeho nakažlivý smysl pro chaos se okamžitě dostane do střetu s otupující rutinou léčebny. Na jedné frontě klíčící války stojí on a na druhé chladně zrůdná sestra Ratchedová (Louise Fletcher) se svým sametovým hlasem. V sázce je osud každého pacienta na oddělení.

Strhující adaptace románu Kena Keseyho, kterou nyní můžete vidět v nové digitální verzi, získala v roce 1975 všech pět hlavních cen Filmové akademie: Nejlepší film (producenti Saul Zaentz a Michael Douglas), Nejlepší herec (Nicholson), Nejlepší herečka (Fletcher), Nejlepší režie (Miloš Forman) a Nejlépe adaptovaný scénář (Lawrence Hauben a Bo Goldman). Drsný a poutavý film, ve kterém mimo jiné uvidíte Brada Dourifa, Dannyho DeVitta a debutujícího Christophera Lloyda, vás chytne za srdce.

Hrají: Jack Nicholson, Louise Fletcher, William Redfield, Michael Berryman, Peter Brocco, Dean R. Brooks, Alonzo Brown, Scatman Crothers, Mwako Cumbuka, Danny DeVito, William Duell, Josip Elic

V českém znění: Boris Rösner - Jack Nicholson (R.P. McMurphy), Jana Preissová - Louise Fletcher (hlavní sestra Mildred Ratched), Viktor Preiss - William Redfield (Dale Harding), Jaromír Meduna - Christopher Lloyd (Taber), Jiří Prager - Danny DeVito (Martini), Václav Postránecký - Sydney Lassick (Charley Cheswick), Pavel Pípal - Will Sampson (Náčelník Bromden), Martin Velda - Mwako Cumbuka (pan ošetřovatel Warren), Jiří Pomeje - Nathan George (pan ošetřovatel Washington), Oskar Gottlieb - Ken Kenny (Beans Garfield), Stanislav Zindulka - Peter Brocco (Col. Matterson), Petr Kostka - Dean R. Brooks (Dr. Spivey), Bohuslav Kalva - Scatman Crothers (Turkle), Jaromír Dulava - Vincent Schiavelli (Fredrickson), Filip Blažek - Brad Dourif (Billy Bibbit), Zdeněk Dolanský, Jiří Kvasnička, Jitka Ježková, Vratislav Kadlec, Klára Jerneková, Martina Hudečková, Václav Legner, Zdena Černá, Jan Sedliský, Karel Gult, Kristina Jelínková, Jana Mařasová, Svatopluk Schuller, Zdeněk Blažek a Milan Bouška.

Režie: Miloš Forman

Zvukové formáty: česky DD 2.0 / anglicky DD 5.1
Titulky: česky, anglicky


Hodnocení Přelet nad kukaččím hnízdem (CZ dabing) (DVD)

Celkem hodnocení: 1 Průměrné hod.:  Poslední příspěvek:11.12.2012
Logan | 11.12.2012 22:48

Balení  
- bez komentáře -

Video  
- bez komentáře -

Audio  
- bez komentáře -

Obsah  
- bez komentáře -

Bonusy  
- bez komentáře -

Verdikt
Darebáček Randle P. McMurphy je soudem poslán na dočasné léčení do psychiatrické léčebny. Skoro se ani pořádně nerozkouká a skrze svou vrozenou neúctu k autoritám se dostane se do konfliktu s vrchní sestrou Ratchedovou. Svou živelnou povahou a přístupem k životu si na svou stranu získá ostatní pacienty, kteří se zatím proti sadistickým metodám personálu neodvážili ozvat. Od veskrze drobných naschválů se Randle propracuje až k vážnějším porušením ústavních předpisů a mezi dvěmi silnými osobnostmi se rozhoří regulérní válka. Aniž by o to usiloval, ocitne se McMurphy v roli neformálního vůdce vzpoury pacientů, bohužel předem odsouzené k neúspěchu. Pro McMurphyho má však jeho „donquijotská“ rebelie fatální důsledky.

Slavný film Miloše Formana z roku 1975 byl natočený podle veleúspěšné knižní předlohy spisovatele Kena Keseyho, který knihu napsal na základě vlastních zkušeností z práce v nemocnici pro válečné veterány. Ve své době snímek posbíral mnoho ocenění včetně pěti Oscarů. Kvalitní scénář, kvalitní režie, vynikající herecké výkony v čele s Jackem Nicholsonem a Luise Fletcher. Co víc si může divák přát. Nadčasový snímek, který právem patří mezi klenoty světové kinematografie.

Přelet nad kukaččím hnízdem nově vychází v distribuci společnosti Magic Box, a.s. Disk obsahuje anglický a český zvuk Dolby Digital 2.0 a nikoli Dolby Digital 5.1, jak je uvedeno na obale. Český zvuk je původní televizní dabing, viz níže. Film je podpořen českými a anglickými titulky. Obraz je v pohodě vzhledem k době vzniku filmu, přičemž formát obrazu je 16:9, ale nikoli 1.85:1, jak je uvedeno na obale, ale spíše 2.40:1. Na disku nejsou žádné bonusy.

Na českém dabingu se podíleli: Boris Rösner - Jack Nicholson (R.P. McMurphy), Jana Preissová - Louise Fletcher (hlavní sestra Mildred Ratched), Viktor Preiss - William Redfield (Dale Harding), Jaromír Meduna - Christopher Lloyd (Taber), Jiří Prager - Danny DeVito (Martini), Václav Postránecký - Sydney Lassick (Charley Cheswick), Pavel Pípal - Will Sampson (Náčelník Bromden), Martin Velda - Mwako Cumbuka (pan ošetřovatel Warren), Jiří Pomeje - Nathan George (pan ošetřovatel Washington), Oskar Gottlieb - Ken Kenny (Beans Garfield), Stanislav Zindulka - Peter Brocco (Col. Matterson), Petr Kostka - Dean R. Brooks (Dr. Spivey), Bohuslav Kalva - Scatman Crothers (Turkle), Jaromír Dulava - Vincent Schiavelli (Fredrickson), Filip Blažek - Brad Dourif (Billy Bibbit), Zdeněk Dolanský, Jiří Kvasnička, Jitka Ježková, Vratislav Kadlec, Klára Jerneková, Martina Hudečková, Václav Legner, Zdena Černá, Jan Sedliský, Karel Gult, Kristina Jelínková, Jana Mařasová, Svatopluk Schuller, Zdeněk Blažek a Milan Bouška.

- staka –

   

Související produkty

(2x)

Přelet nad kukaččím hnízdem 2DVD S.E. (Edice Filmové klenoty) (DVD)

199 Kč

 

  (6x)

Hoří, má panenko LIMITOVANÁ EDICE s knihou (Blu-ray)

599 Kč

 

  (1x)

Hoří, má panenko (Digipack) (DVD)

99 Kč

 

 

Taking Off - Odcházím… (DVD)

99 Kč

 

 

LID versus LARRY FLYNT (Blu-ray)

359 Kč

 

  (5x)

TORA! TORA! TORA! Prodloužená japonská verze (Blu-ray)

359 Kč

 

  (22x)

TORA! TORA! TORA! Steelbook™ Prodloužená verze Limitovaná sběratelská edice + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray)

499 Kč

 

  (7x)

INDIANA JONES Kolekce (5 DVD)

699 Kč