Mission Impossible IV: Ghost Protocol (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 9.00-15.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

Mission Impossible IV: Ghost Protocol (DVD)

Název titulu:Mission Impossible IV: Ghost Protocol   (2x)
Originál:Mission Impossible IV: Ghost Protocol (USA, 2011)
Katalogové č.:1013600
Formát:DVD
Kategorie:Akční filmy, Thrillery
V prodeji od:2. 5. 2012
Dostupnost:vyprodáno  Kdy zboží dostanu?
Cena:199 Kč (7,95 €)
(včetně DPH 21%)

Zvuk:
  • Dolby Digital 5.1 anglicky  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 česky  Dolby Digital
Titulky:anglické, české
Délka:133 minut
Hrají:Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, Josh Holloway, Léa Seydoux, a další >
Režie:Brad Bird
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Mission: Impossible 4: Ghost Protocol (dvd)

Mission Impossible IV: Ghost Protocol

Není to jen další mise. IMF je uzavřena, kvůli podezření, že byla zapojena v bombovém útoku na Kreml.

Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu. A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel. To rozhodně není přehánění, krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Jak bylo řečeno už v úvodu, tahle mise bude skutečně nesplnitelná.
 

 

Recenze Mission Impossible IV: Ghost Protocol (DVD)

Ethan Hunt, zkušený operativec agentury Impossible Mission Force (IMF) provádějící akce po celém světě je momentálně v moskevském kriminále a odpykává si trest za šestinásobnou vraždu.

Nemá tam však zůstat příliš dlouho, neboť kolegové z IMF ho plánují v nejbližších chvílích dostat ven během vyvolané vězeňské vzpoury. Po efektním útěku je kolegy agenty zasvěcen do jejich mise. Utvoří tedy tým sestávající z čerstvě povýšeného technického experta Benji Dunna, agentky Jane Carter a Ethana Hunta v roli šéfa týmu. Jejich cílem se stává osoba blízká ruskému Kremlu vystupující pod krycím jménem Kobalt a ve hře jsou propriety potřebné k ovládání ruských jaderných zbraní. Špiónské kroky Hunta a spol. tedy logicky vedou do Kremlu, kam se vloudí za podpory důmyslné technické podpory. Těsně se však minou s Kobaltem, který ve stejnou dobu krade nukleární ovládací zařízení, a jen taktak uniknou před zametacím devastujícím výbuchem ničícím část kremelských interiérů. Agent Hunt se po dalším útěku, tentokrát z nemocnice, setká s americkým odpovědným ministrem, který mu sdělí, že Rusové zjistili, že v okolí výbuchu tajně operovala americká jednotka, v důsledku čehož americký prezident vyhlásil tzv. Ghost Protokol. Tímto Huntův tým odřízl od vládní podpory, zázemí, výzbroje apod. Ministr předá Ethanovi podrobnosti další mise a do skupiny jim přibude čtvrtý člen, hlavní analytik se speciálním výcvikem, William Brandt. Jakmile je zase celá skupina pohromadě a vyjasní si situaci, rozhodnou se všichni jednomyslně a neochvějně o přijetí akce, jejímž cílem je tentokrát získat ovládací kódy k jaderným raketám a překazit plány šílenému megalomanovi Kurtu Hendricksovi, kterým není nikdo jiný, než náš starý známý Kobalt a který hodlá nastolit světový mír rozpoutáním nukleární války. Cesta za úspěšným splněním úkolu tak vede z Ruska, přes Spojené arabské emiráty až do Indie a celý tým, nejvíce však Hunta, to bude stát ještě mnoho síly a nervů, než bude moci pronést hlášku „mise splněna“.

Děj čtvrtého dílu Mission: Impossible je jedna velká dech beroucí jízda, kdy se stále něco děje. Někdo někam leze, padá, skáče, pere se a střílí. Zápletka filmu sice působí jako z libovolné staré „bondovky“, avšak zpracování je navýsost aktuální a současné. Bojové scény jsou nasnímány efektně v takřka bournovsko-civilním stylu. Agenti používají super nejmodernější vychytávky špionských i jiných technologií. Podíváme se do atraktivních destinací, kdy za zmínku stojí mimo jiné výborná adrenalinová scéna na nejvyšší budově světa dubajské Burj Khalifa, která rozhodně zrychlí tep každému divákovi trpící závratí. Pro nás Čechy je také zajímavé, že velká část filmu se natáčela v Praze, Mladé Boleslavi a na dalších místech České republiky, která jdou krásně poznat. Je sice pravda, že Praha hraje Moskvu a Pražský hrad s Vyšehradem suplují vnitřek Kremlu, to však není důvod k zármutku. Jednu z vedlejších rolí si vystřihl i český herec Pavel Kříž.

Jednoznačně další kladné body filmu přidává i velká míra humoru, a to jak situačního tak slovního, jehož hlavním původcem je technik Benji, čímž nám tvůrci dávají pomrkáváním najevo, že všechnu tu překombinovanost v ději nemysleli až tak vážně a že jde hlavně o zábavu. Pro absolutní vychutnání filmu, musíte sice přijmout fakt, že agentky a nájemné vražedkyně jsou neodolatelně krásné, sexy ženy, že jde o svět, kde se každý s každým zná a kombinovaný, složitý a nepravděpodobný plán do sebe zapadá jak ozubená kola v orloji, ale vzhledem k tomu, že na přemýšlení nebudete mít při sledování filmu moc času, myslím, že není problém na hru tvůrců přistoupit.
Po čtvrté přichází Tom Cruise jako agent Ethan Hunt. Čím je starší, tím je lepší. Už to není ten prvoplánový krasavec, ale věk mu dodal také nějaké mužné charisma, i když jako heterosexuální muž, nejsem ten pravý na posuzování Tomova sexappealu. Každopádně Ethan Hunt rovná se Tom Cruise ve své životní filmové sérii. Kdyby ho hrál někdo jiný, tak by to byl už jiný film.

Výborné výkony podávají také ostatní členové Huntova týmu. Jmenovitě pak Simon Pegg jako technik Benji, jehož suše pronášené vtípky nedají zapomenout na Peggovi starší britské komedie. Dále potěší Jeremy Renner v roli agenta Brandta, který klame tělem a z uhlazeného analytika plynule přechází do zkušeného bitkaře. Navíc Renner pomalu, ale jistě stoupá k větším a zásadnějším rolím a již se těším na jeho Hawkeye v právě natáčených Avengerech. Ženský prvek zastupuje Paula Patton, jako agentka Jane Carter, kterou za splněním úkolu žene nejen agenturní čest, ale i pomsta. Její naštvanost, odbornost i bojový výcvik jsem jí věřil a během bojových scén jsem neměl pocit trapnosti a nepatřičnosti, který občas v podobných scénách v jiných filmech mívám.

Režisérovi Bradu Birdovi se podařilo natočit výborný film, který svou kvalitou nijak nezaostává za předchozími díly a pro mne osobně je v lecčem i překonává. Uznání si zaslouží i vzhledem k tomu, že jde vlastně o jeho první hraný film, neboť zatím má na kontě pouze úspěšné animované snímky jako např. Ratatouille a Úžasňákovi.

Film lze stoprocentně doporučit všem milovníkům akčních filmů a nejen fanouškům Toma Cruise.    Pobavíte se, zasmějete a užijete si napětí, které vás na začátku snímku chytne a pustí až se startem závěrečných titulků.

Autor: Staka

Fotogalerie z recenze Mission Impossible IV: Ghost Protocol (DVD)

 

Související produkty

(15x)

Mission Impossible (Blu-ray)

359 Kč

 

  (12x)

Mission Impossible II (Blu-ray)

359 Kč

 

 

Mission Impossible III (DVD)

149 Kč

 

  (4x)

Mission Impossible V: WEA Triko L (SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÉ) (Blu-ray)

500 Kč

 

 
(2x)

MISSION IMPOSSIBLE 1 - 5 Kolekce (5 DVD)

799 Kč

 

  (2x)

MISSION IMPOSSIBLE 1 - 6 Kolekce (6 Blu-ray)

1 529 Kč

 

  (1x)

MISSION IMPOSSIBLE 1 - 6 Kolekce (6 DVD)

899 Kč

 

  (1x)

MISSION IMPOSSIBLE IV: Ghost Protocol Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice + DÁREK fólie na SteelBook™ (4K Ultra HD + Blu-ray)

999 Kč