Divoká Afrika: BBC Kolekce 6DVD (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 8.00-16.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

Divoká Afrika: BBC Kolekce 6DVD (DVD)

Název titulu:Divoká Afrika: BBC Kolekce 6DVD
Originál:Wild Africa (Velká Británie, 2001)
Katalogové č.:1000596
Formát:DVD
Kategorie:Dokumentární filmy,
V prodeji od:26. 10. 2009
Dostupnost:vyprodáno  Kdy zboží dostanu?
Cena:199 Kč (8,47 €)
(včetně DPH 21%)

Zvuk:
  • Dolby Digital 2.0 anglicky  Dolby Digital
  • Dolby Digital 2.0 česky  Dolby Digital
Titulky:české
Délka:360 minut
Hrají:Fergal Keane
Režie:-
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Divoká Afrika | Wild Africa | DVD

Od Kilimandžára k Virunze. Šestidílná série objevuje historii africké přírody a odhaluje fyzikální síly, které utvářely výslednou podobu různých typů životního prostředí. Africká divočina napříč více než dvaceti zeměmi ukazuje jedinečnou podobu tohoto kontinentu!

1. DVD – Hory:

K africkému nebi ční celá řada hor a pohoří. Od nejvyšší hory Kilimandžára přes zarostlý marocký Atlas až k nejmladšímu vulkanickému útvaru Virunga. Svou osamělostí a extrémními klimatickými podmínkami skýtají africké hory ojedinělé prostředí pro výjimečné formy života. V zasněžených cedrových lesích se vyskytují makakové, půdy bohaté na minerály lákají slony i jeleny a v skrytých oblastech se zdržují horské gorily.

2. DVD – Savana:

Savany patří k nejmladším prvkům africké krajiny. Jsou nejnovějším a nejdynamičtějším prostředím. Představují směsici zalesněných ploch a rozlehlých travnatých plání. Tato území jsou domovem celé řady živočichů. Nenasytní termiti slouží za potravu podobně žravým hrabáčům a bohatství travin je požehnáním pro stáda zeber a pakoní. Savany jsou místem, kde se život mohl rozvinout všemi směry.

3. DVD – Pouště:

Některá místa v Africe jsou po dlouhou dobu téměř bez deště. Jako celek je kontinent spíše suchý a pouště převládají. Přesto se i v těch nejvyprahlejších částech najde život. Živočichové i rostliny si našli způsob, jak existovat v nehostinných podmínkách. Základní osou jejich bytí je čekání – čekání na správný čas, v němž se budou moci realizovat…

4. DVD – Pobřeží:

Africké pobřeží se zformovalo před sto miliony lety při rozpadu původního superkontinentu Gondwana. Příroda na březích je nevýslovně pestrá. V pobřežních lesích se zdržují guarézy, mangrovníkové háje skýtají útočiště krabům. Teplejší vody s korálovými útesy jsou plné ryb, ve studených atlantských proudech se prohánějí lachtani a tučňáci, jejichž mláďata často slouží za potravu šakalům a hyenám. Tento svět extrémů je názornou ukázkou rozmanitosti oceánského klimatu.

5. DVD – Džungle:

Džungle tvoří zelené srdce Afriky. Je to svět plný změn, nestálého klimatu a dravého života. Po celá tisíciletí jsou džungle zavlažovány prudkými dešti, řeky v nich se rozvodňují a zase vysychají, nesčetné množství stromů vyroste a padne. Každá změna je novou příležitostí pro živé tvory, do pralesních slonů až po malinké rybky. Džungli dominují rostliny, jež mohou přinášet živočichům nejen obživu, ale i zkázu.

6. DVD – Jezera a řeky:

Africké hory zachytávají mraky naplněné vodou a jejich vlivem se mění krajina, v níž se objevují nové vodní plochy a kanály. Spolu se světlem a teplem tvoří čerstvá voda ideální podmínky pro bohatý rozvoj života. Od dravých horských proudů přes obrovská jezera až k sezónním záplavám je voda rozhodujícím prvkem, jež může být životodárný i krutý…

Související produkty

(7x)

Kurt Cobain - About a Son (Blu-ray)

359 Kč