Nebezpečná metoda (DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 9.00-17.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

Nebezpečná metoda (DVD)

Název titulu:Nebezpečná metoda  (2x)
Originál:A Dangerous Method (USA/Kanada/Velká Británie, 2011)
Katalogové č.:1016074
Formát:DVD
Kategorie:Autobiografické filmy, Dramatické filmy, Thrillery
V prodeji od:23. 5. 2012
Dostupnost:vyprodáno  Kdy zboží dostanu?
Cena:99 Kč (4,16 €)
(včetně DPH 21%)

Zvuk:
  • Dolby Digital 5.1 anglicky  Dolby Digital
  • Dolby Digital 5.1 česky  Dolby Digital
Titulky:české, české pro nesly.
Délka:95 minut
Hrají:Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley, Vincent Cassel, Sarah Gadon, Katharina Palm, André Hennicke, Arndt Schwering - Sohnrey, Mareike Carrière, Anna Thalbach, Mignon Remé
Režie:David Cronenberg
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Nebezpečná metoda (DVD)

DVD A Dangerous Method

Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry.

Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimentální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch. O svých poznatcích Jung s nadšením píše Freudovi a na základě vzájemné korespondence o  Sabinině případu mezi nimi postupně vzniká přátelství. Freud žádá Junga, aby léčil jeho přítele, psychiatra Otta Grosse, kterého popisuje jako zcela nemorálního, navíc drogově závislého člověka. Jung je ale fascinován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, jimiž odmítá monogamii, a ovlivněn jeho názory odloží vlastní morální zásady a oddá se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky.

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1
Titulky: české, české pro neslyšící
Délka: 99 min.
Obraz: 16:9     1.85:1

 

 

Recenze Nebezpečná metoda (DVD)

Zkušený psychiatr Carl Gustav Jung vykonává svojí praxi ve Švýcarsku v nemocnici Burgholzli. V roce 1904 je v této nemocnici hospitalizována Sabina Spielrein s diagnózou hysterie. Doktor Jung, který společně se svojí těhotnou manželkou Emmou provádí výzkum psychoanalýzy, se rozhodne tuto relativně novou metodu použít právě na Sabině. Prostřednictvím řízených rozhovorů, rozborů snů a představ se postupně dostávají k jádru pacientčiny nemoci, která má sexuální původ. V této souvislosti se Carl Jung konečně rozhodne kontaktovat svůj vzor v osobě vídeňského zakladatele psychoanalytiky Sigmunda Freuda. Muži se několikrát navštíví a začne se mezi nimi rodit profesionální přátelství, přičemž starší Freud vidí v Jungovi svého nástupce, který má po něm převzít prapor psychoanalýzy. Paralelně s tímto vztahem se rodí i další vztah, a to mezi Jungem a jeho někdejší pacientkou Sabinou. Na základě Freudovi žádosti hospitalizoval Jung v nemocnici jeho přítele, také psychiatra, Ottu Grosse, který Junga postupně přesvědčil svými argumenty o nesmyslnosti monogamie a nutností absolutní svobody, aby se přestal bránit své touze po Sabině a podlehl milostnému vzplanutí, které má mezi nimi silnou sado-masochistickou příchuť. Po čase však dojde k jejich rozchodu, když již Sabina také studuje psychiatrii a má nakročeno k vlastní doktorské praxi. Rozchod Jungovi přinese nejen profesní komplikace. Stejně tak postupem času dochází i k  rozkolu mezi „učitelem a žákem“. Zatímco Freud trvá na analyzování psychických obtíží pacientů vycházejícím a současně plně ovlivňujícím jejich sexualitu, to vše za použití přísně vědeckých a realistických metod, Jung hodlá jít dál a pacientům, chce současně nabídnout i léčbu a ne pouze vysvětlení příčin jejich stavu, přitom do souboru metod přibírá i nevědecké postupy jako psychotroniku a okultismus. Prvkem podporujícím jejich rozkol je i jejich rozdílný sociální statut. Zatímco Jung je plně zabezpečen bohatstvím své manželky a žije v ohromné vile na břehu jezera, Freud obývá byt ve Vídni společně se svou početnou rodinou. Nejvíce je tento rozdíl vidět během jejich společné cesty do Ameriky. Nakonec dojde k definitivnímu odloučení a další kontakt probíhá skrze dopisy či náhodná setkání na psychiatrických seminářích.

Film Nebezpečná metoda je adaptací divadelní hry Christophera Hamptona, která je zase adaptací stejnojmenné knihy Johna Kerra. Je fascinujícím konverzačním dramatem, kdy tématy těchto hovorů jsou neurózy, psychózy, fobie, sexualita a samotná psychoanalýza, přičemž nejčastěji jsou účastníky těchto hovorů sami zmínění psychiatři, kteří si občas navzájem analyzují své sny, což vede díky jejich profesionální otevřenosti k několika komickým okamžikům. Jejich vzájemné dialogy jsou zajímavé a až překvapivě napínavé. Často zde postavy řeší i záležitosti ohledně židovství (Freud a Sabina) a árijství (Jung), to zřejmě v kontextu doby, kdy se film odehrává.
Je jasné, že film tohoto typu musí stát na pořádném hereckém základu. Michaelu Fassbenderovi, Viggo Mortensenovi v hlavních rolích Junga a Freuda, není co vytknout. Podávají naprosto přesvědčivé a strhující výkony. Zejména Mortensen obdařil Freuda neuvěřitelným charismatem, kdy promlouvá s okouzlujícím přízvukem a dikcí, s nezbytným doutníkem v puse. Drogově a sexuálně závislý psychiatr Otto Gross v podání Vincenta Cassela, který spí nejen se svými pacientkami, je nádherně zkažený, celkově nezdrženlivý a po dokonalé svobodě toužící a vedlejší roli tak plně využil k rozhýbání stojatých vod kolem doktora Junga. V malé ale přesto nepřehlédnutelné roli Emmy Jungové se představuje půvabná Sarah Gabon, která svou postavu obdařila jakousi křehkou zranitelností, avšak s tušenou vnitřní statečností a odhodláním. Klíčovou roli Sabiny Spielreinové, kolem které se příběh částečně točí, ztvárnila Keira Knightley, avšak nevím, co si mám o jejím výkonu myslet. V některých pasážích je dokonalá, v některých scénách přehrává, někdy je průměrná a někdy dobrá, každopádně mi strašně vadil její rádoby ruský přízvuk a hloubka hlasu, která mě tahala za uši.

Kanadský režisér David Cronenberg, známý svými kultovními horory a kultovními thrillery, v posledních letech přešel na reálnější témata, kdy režíroval mafiánské opusy Dějiny násilí a Východní přísliby. Nebezpečná metoda sice na první pohled vybočuje z jeho dosavadní filmografie, ale po bližším zkoumání nám na povrch opět vybublá ta lidská temnota a zvrácené myšlenky, které jsou obsaženy v jeho předešlých filmech. Celé je to jen úhledněji zabalené a přizpůsobené tématu a době děje.

Jde jednoznačně o kvalitní film, který snese srovnání s nejlepšími Cronenbergovými díly a v lecčem je i překonává. Pro milovníky vyzrálé filmařiny, strhujících hereckých výkonů, jako i pro laiky či profesionály praktikující psychoanalýzu je film naprostou povinností.

Autor: Staka

Fotogalerie z recenze Nebezpečná metoda (DVD)

 

Související produkty

Mapy ke hvězdám (DVD)

199 Kč

 

  (31x)

ALEXANDER VELIKÝ Ultimátní edice (2 Blu-ray)

449 Kč

 

  (86x)

SKÁLA (Blu-ray)

199 Kč

 

  (70x)

FAC #9 EXODUS: Bohové a králové FULLSLIP + LENTIKULÁRNÍ MAGNET 3D + 2D Steelbook™ Limitovaná sběratelská edice - číslovaná + DÁREK fólie na SteelBook™ (Blu-ray 3D + 2 Blu-ray)

1 499 Kč

 
(38x)

Kód Enigmy (Blu-ray)

199 Kč

 

  (2x)

KLAN GUCCI (Blu-ray)

449 Kč

 

  (11x)

Hitchcock (Blu-ray)

269 Kč

 

 

OPERACE ENTEBBE (DVD)

99 Kč