TERAPIE - 2. série Kolekce (7 DVD)

3D Blu-Ray filmy
 
Položek:0 ks
Cena zboží:0 Kč
Kliknutím přejdete na stránku s přehledem obsahu Vašeho košíku.

Sledujte AKCE a UŠETŘETE!

Jako první se dozvíte o akčních cenách a slevách, které pro vás připravujeme.
Přihlásit se k odběru novinek e-mailem

Facebook

Najdete nás na Google +

Rychlé kontakty
+420 775 590 770
(Po-Pá: 8.00-16.00)
info@filmarena.cz
 

Akceptujeme tyto druhy platebních karet:

Visa Visa Electron

MasterCard Maestro

Jsme držiteli certifikátu:

TERAPIE - 2. série Kolekce (7 DVD)

Název titulu:TERAPIE - 2. série Kolekce  (5x)
Originál:Terapie - 2. série (ČR, 2013)
Katalogové č.:1019985
Formát:DVD
Kategorie:České a Slovenské filmy, Dramatické filmy, Psychologické filmy, KOLEKCE
V prodeji od:28. 11. 2014
Dostupnost:vyprodáno  Kdy zboží dostanu?
Cena:699 Kč (29,74 €)
(včetně DPH 21%)

Zvuk:
  • Dolby Digital 5.1 česky  Dolby Digital
Titulky:anglické, české pro nesly.
Délka:892 minut
Hrají:Karel Roden, Kamila Magálová, David Švehlík, Jiří Štěpnička, Tereza Brodská, Emma Smetana, Stanislav Majer, a další >
Režie: Petr Zelenka, Lenka Wimmerová, Jaroslav Fuit, Marek Najbrt
Sdílení:
Hlídací pes:hlídací pes

Terapie -  2. série / dvd

Seriál TERAPIE II je – stejně jako první řada – ojedinělý svou myšlenkovou hloubkou, psychologickou propracovaností postav i dějištěm, vesměs koncentrovaným do jediného prostoru. Téměř celý děj se odehrává v nové pracovně psychologa Marka Pošty, který opustil svou rodinu, odstěhoval se z rodinné vily do podnájmu, dál se však věnuje terapii pacientů.

Hlavní úlohu dramatu, rozčleněného do 35 epizod, znovu ztvárnil Karel Roden. Druhá řada seriálu má odlišné herecké obsazení. Z původní sestavy zůstali Karel Roden jako kontroverzní psycholog a Kamila Magálová v úloze jeho mentorky Dity, které se Marek chodí svěřovat každý pátek a jež v nových příbězích mluví slovensky.

V rolích pacientů se nově objeví Tereza Brodská jako energická právnička Táňa, kterou Marek v úvodní epizodě vyhledá kvůli hrozícímu policejnímu vyšetřování své osoby. Kateřina Winterová a David Švehlík ztvárnili manželský pár Neumannových, který se během úterních sezení pokouší vyřešit narůstající partnerské rozepře i konflikty se svým jedenáctiletým synem Viktorem (Zdeněk Bařinka).

Další Markovou klientkou, jež ho navštěvuje ve středu, je traumatizovaná studentka architektury Viola v podání Terezy Voříškové. Každý čtvrtek absolvuje terapii bývalý disident Charvát, který je majitelem stavební firmy a má problémy se svou dospělou dcerou Kateřinou (Pavla Beretová). Tohoto autoritativního skeptika, zapleteného do podezřelých zakázek, ztělesnil Jiří Ornest.

Důležitou postavou druhé řady je arogantní důstojník Heřman (Jiří Štěpnička) – otec mrtvého vojáka Igora, který na začátku druhé série psychologa osočí za jeho údajný podíl na tragickém osudu svého syna. V klíčových vedlejších úlohách se nově představí Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Z původního obsazení zůstali ve druhé řadě Klára Melíšková v úloze Markovy manželky Alice a Berenika Kohoutová a Jan Cina v rolích jejich dospívajících potomků.

 

Disk 1.

EPIZODA 1

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská, Jiří Štěpnička

V prologu úvodní epizody přijde za Markem, který se odstěhoval od rodiny a bydlí sám, otec mrtvého vojáka Igora. Arogantní důstojník Heřman (Jiří Štěpnička) překvapeného psychologa obviní z podílu na smrti svého syna a vyhrožuje mu, že ho dostane před soud a do kriminálu. Marek Pošta (Karel Roden) kvůli hrozící kauze vyhledá svou dávnou známou – úspěšnou právničku Táňu (Tereza Brodská). Konzultace v její kanceláři Marka neuklidní. Dozví se naopak, že mu hrozí obvinění z "pohnutí pacienta k sebevraždě". V závěru setkání vyjde najevo, že osamělá právnička chodila k Markovi před dvaceti lety na terapii.

EPIZODA 2

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Kateřina Winterová, David Švehlík, Zdeněk Bařinka

Do Markovy pracovny přijde jedenáctiletý Viktor (Zdeněk Bařinka). Psycholog se domnívá, že spolu budou řešit důvody, proč chlapec odmítá střídavou péči svých rodičů. Zjistí však, že zmatenému chlapci ani nedokázali říct, že se rozvádějí. Viktorovi rodiče – matka Nina (Kateřina Winterová) a otec Teodor (David Švehlík) – dorazí na sezení se zpožděním. A hned po příchodu se začnou hádat a osočovat. Marek pošle chlapce na chvíli pryč, aby si s rodiči ujasnil, že nejde o jejich terapii, ale o terapii malého Viktora. Odmítne fungovat jako arbitr jejich konfliktů a upozorní je na špatnou komunikaci se synem.

EPIZODA 3

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková

Dalších z Markových klientek je studentka architektury Viola (Tereza Voříšková). Rozhovor začnou tím, že Viola terapeutovi sdělí základní fakta o svém dosavadním životě. Zmíní se o čerstvém rozchodu s přítelem i o vztahu se svým starším bratrem postiženým schizofrenií. Prozradí, že nedávno už jednu terapii předčasně ukončila. Marek chce vědět proč, Viola se ale o bývalém terapeutovi vyjadřuje s despektem. Marek si po chvíli získá Violinu důvěru a ona se mu svěří s tím, s čím se dosud nikomu nesvěřila: má rakovinu, lymfom v hrudníku. O její nemoci však dosud nevědí ani její rodiče.

EPIZODA 4

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Robert Geisler

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Jiří Ornest, Matěj Hádek

Luxusní vůz se šoférem přiveze Markova dalšího klienta – generálního ředitele stavební firmy. Sebevědomý Charvát (Jiří Ornest) apeluje na přísnou důvěrnost jejich setkání a popisuje své stavy náhlých srdečních slabostí. Odmítá však jejich souvislost s mediálně propíraným neštěstím, při němž na jedné z jeho staveb zahynuli dva lidé. Pragmatický selfmademan rekapituluje svou minulost signatáře Charty, bývalé disidentské aktivity však vzhledem k současnému stavu české společnosti označí za naivní. Markovi prozradí, že za zdroj svého trápení považuje svou dceru, která momentálně žije v Berlíně.

EPIZODA 5

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Klára Melíšková, Zuzana Bydžovská

Marek absolvuje setkání se svou ženou Alicí (Klára Melíšková), od níž se před časem odstěhoval. Ta se zmiňuje o jejich dceři a o potřebě majetkového vyrovnání. Před večerní návštěvou Dity psycholog náhodou potká svou dávnou známou Lenku (Zuzana Bydžovská)... V bytě své mentorky zaznamená, že přestavěla interiér a začala mluvit rodnou slovenštinou. Dita (Kamila Magálová) se vyptává na jeho soukromý život i na vztahy se Sandrou, jež rozvrátila jeho manželství. Marek rekapituluje případ mrtvého vojáka, v němž mu hrozí odebrání licence a možná i vězení. Ptá se Dity, zda by svědčila v jeho prospěch.

 

Disk 2.

EPIZODA 6

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská

V úvodu Tániny návštěvy se hovor točí kolem kauzy mrtvého vojáka Igora. Sebevědomá advokátka Marka znovu varuje před jejím možným průběhem a upozorní ho na fakt, že dokazování pravdy je v podobných případech krajně složité. Poté se mu svěří, že má poměr se svým kolegou z kanceláře, který se však nechce rozvést. Vyjeví zoufalou touhu mít dítě i své trauma z dávného potratu, za který byl Marek podle ní spoluzodpovědný. V závěru setkání Marka vybízí, aby jí našel sexuálního partnera, ten však její provokativní prosby odmítne.

EPIZODA 7

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Zdeněk Bařinka, Kateřina Winterová, David Švehlík

Syn manželů Neumannových je na začátku sezení s Markem sám a vypráví mu o svých problémech. Zmíní se o tom, že špatně spí, a za svou jedinou kamarádku označí svou spolužačku Pavlínku. Stěžuje si na šikany od vietnamského spolužáka a mluví o svých pocitech viny kvůli rodičovským hádkám. Ti se posléze dostaví do Markovy pracovny a Teodor věnuje synovi nový mobil. Nina začne zpochybňovat chystaný rozvod a manžela přemlouvá, aby ji neopouštěl. Ten však na její návrhy reaguje odmítavě a přizná svůj poměr s jinou ženou.

EPIZODA 8

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková

Těžce nemocná studentka Viola líčí terapeutovi konflikt se svým bývalým přítelem Tomášem. Má mu za zlé, že přes její zákaz informoval o její chorobě svou současnou dívku. Rekapituluje komplikovaný vztah s Tomášem, s nímž nedávno strávila noc, během níž však nedošlo k intimnímu styku. Vypráví o svém starším bratrovi Davidovi, postiženém schizofrenií a obdařeném mimořádnou intuicí. Marek naléhá, aby co nejdřív zahájila léčbu svého nádoru. V závěru sezení ji přiměje alespoň ke slibu, že nepřeruší jejich kontakty.

EPIZODA 9

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Robert Geisler

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Jiří Ornest, Berenika Kohoutová, Matěj Hádek

V prologu Marek hovoří se svou dcerou Klárou (Berenika Kohoutová) a vyptává se na její známosti... Podnikatel Charvát v úvodu sezení zdůrazňuje význam peněz a od svého oddaného šoféra (Matěj Hádek) si do Markovy pracovny nechá dovézt kávu. Popírá souvislost svých opakovaných náhlých nevolností se sílícími mediálními ataky vůči vlastní osobě. Projevuje obavy o osud své dcery Kateřiny, která se v Berlíně účastní tantrického semináře. Marek polemizuje s jeho autoritativním postojem vůči bližním a konstatuje, že si zřejmě nepřipouští svou osamělost.

EPIZODA 10

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Zuzana Bydžovská

Před domem své mentorky Marek znovu potká dávnou známou Lenku, jež byla jeho první mladickou známostí. Při návštěvě Dity se zmiňuje o právničce Táně i o výslechu na policii, k němuž byl předvolán kvůli kauze mrtvého vojáka. Dita zpochybňuje jeho pocity viny za Igorův tragický konec. Poté se hovor stočí na Markovu matku, jež trpěla depresemi a kdysi se pokusila o sebevraždu. Vyjde najevo, že v zážitku z osudné noci, který si Marek pamatuje jen útržkovitě, hrála důležitou roli právě Lenka.

Disk 3.

EPIZODA 11

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská

Na začátku dalšího setkání s Táňou psycholog rekapituluje svůj výslech na policii. Advokátka se znovu zmiňuje o svém milenci a Markovi připomene jeho údajný poměr se zdravotní sestrou Sandrou. Otevře tím širší problém kontaktů mezi terapeuty a jejich klienty. Během kontroverzního rozhovoru několikrát vztekle vybuchne a zároveň Marka dráždí svou vyzývavostí. Poté si trpce stěžuje na své neúspěchy u mužů, jež prý podvědomě odpuzuje. V závěru sezení se s Markem domluví, že u něj zahájí standardní terapii.

EPIZODA 12

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Zdeněk Bařinka, Kateřina Winterová, David Švehlík, Jan Cina

V prologu se s Markem rozloučí jeho syn (Jan Cina), který odjíždí zpět na studia do Olomouce. Otec navrhne, aby společně s celou rodinou oslavili jeho blížící se padesátiny… Na sezení manželů Neumannových přijde jako první Viktorova matka a zmíní se o svém ruském původu. Před manželem a synem poté ztropí žárlivou scénu kvůli Teodorově nové známosti. Vyjde najevo, že manželé Neumannovi mají vleklé sexuální problémy. Marek rozhádanou dvojici upozorňuje, že Viktor v jejich nevyřešených konfliktech funguje jako bezmocné rukojmí.

EPIZODA 13

Středa, 7.30

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková

Studentka architektury navštíví Marka hned po ránu a přinese mu ukázat model atypického domu, který vytvořila ke zkouškám. Nemocná dívka – propadlá do hluboké beznaděje – však pochybuje o kvalitách svého avantgardního návrhu a pozoruhodnou maketu v návalu afektu rozmlátí. Markovi popíše svůj dávný zážitek z dovolené v Řecku, kdy se málem utopila na mělčině. Psycholog znovu naléhá, aby neprodleně zahájila chemoterapii a aby o své chorobě informovala matku. Viola jí zavolá, matka však právě sedí u kadeřníka.

EPIZODA 14

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Robert Geisler

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Jiří Ornest

Podnikatel Charvát přijede na terapii přímo z letiště: vrátil se právě z Berlína, kde neplánovaně navštívil svou dceru Kateřinu. Psychologovi předvádí, kolik má mobilních telefonů, a skepticky popisuje své pracovní i soukromé vztahy. Poté líčí svůj konflikt s dcerou: rozčiluje se ohledně její americké přítelkyně, vadí mu, že žije ve squatu, a popuzuje ho i její nový vzhled. Marek konstatuje, že nad ní ztrácí kontrolu a že ji patrně pobouřil necitlivými zásahy do jejího soukromí. V závěru se Charvát dozví, že správní rada jeho firmy se má sejít bez něj.

EPIZODA 15

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Zuzana Bydžovská

Marek má v kavárně schůzku s Lenkou a společně probírají dávný silvestrovský večer, kdy se jeho psychicky labilní matka pokusila o sebevraždu. Lenka se zmíní o vlastní matce postižené Alzheimerovou chorobu i o svém dvaadvacetiletém synovi, který je po nehodě invalidní... Během následující návštěvy u Dity psycholog rekapituluje napjaté vztahy se svým otcem – notorickým sukničkářem, který kdysi opustil rodinu. Dita analyzuje Markovu rozkolísanou psychiku a vybízí ho ke smíření se sebou samotným.


Disk 4.

EPIZODA 16

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská

Sebejistá advokátka vypráví Markovi, jak nedávno oslavila vyhranou kauzu: v baru se seznámila s neznámým mladíkem, s nímž pak strávila noc. Psycholog za jejími excesy vidí absurdní tendenci k sebeponižování a poodhaluje Tánin vztah k rodičům. Vyjde najevo, že rozporuplná černovláska nekriticky uctívá svého otce, zatímco matkou okázale pohrdá. Zmiňuje se o jejích poporodních depresích i o svém dětství stráveném u babičky. Během důvěrného hovoru se poprvé přestane chovat útočně. Marek svou klientku upozorní na její skrývanou beznaděj.

EPIZODA 17

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Kateřina Winterová, Zdeněk Bařinka

Nina přijde na sezení sama a Markovi tvrdí, že jejich napjaté rodinné poměry se změnily k lepšímu. Rekapituluje minulost svého manžela i vlastní sny být překladatelkou, kterých se po narození potomka musela vzdát. Psycholog zpochybňuje její názor o údajné Viktorově proměně: domnívá se, že deprimovaný kluk všechno pouze předstírá, aby se rodičům zavděčil. Pak si s Viktorem povídá o jeho sporech s vietnamským spolužákem i o potratu jeho matky. Citlivý kluk mu ukáže zlověstnou kresbu svých blízkých, jež vyjadřuje jeho zoufalství.

EPIZODA 18

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková

Během dalšího setkání s Violou se ozřejmují dívčiny problematické vztahy k rodičům a bratrovi. Nemocná studentka Markovi vypráví o své matce, která měla kdysi slibně nastartovanou kariéru tanečnice. Prozrazuje, že ke svému schizofrenickému bratrovi, jenž nedávno zmizel z léčebny, cítí soucit i odpor. Po telefonátu od policie chce postiženého Davida okamžitě kontaktovat, v Markově pracovně však vzápětí omdlí vyčerpáním. Psycholog ji znovu nabádá, aby okamžitě zahájila léčbu, a Violu osobně doprovodí do nemocnice.

EPIZODA 19

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Robert Geisler

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Jiří Ornest

Podnikatel Charvát byl obviněn z korupce, odvolán z postu generálního ředitele a během cesty k Markovi musí kličkovat před dotěrnými bulvárními novináři. Odmítá však projevy soucitu a psychologovi sdělí, že užívá antidepresiva. Nemilosrdně popíše současné poměry v nejvyšších sférách našeho obchodu i politiky. Poznamená, že vzhledem k probíhající aféře se stal v byznysu totální mrtvolou. V rámci skeptických úvah o morálce se zmíní o svém známém, který byl spolupracovníkem StB. Marek poukazuje na abnormálnost jeho vztahů s okolím.

EPIZODA 20

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Klára Melíšková, Berenika Kohoutová, Jan Cina

Při pravidelné návštěvě Dity si Marek stěžuje na svou osamělost i na údajný nezájem své rodiny. Vrací se ke kauze nemocné studentky, v níž zažívá rozpor mezi postojem terapeuta a snahou o záchranu člověka. Dita komentuje Markovy chandry, přirovnává ho ke zvířeti v pasti a poukazuje na jeho zatvrzelost vůči otci... Po návratu domů Marek s překvapením zjistí, že domněle odtažitá rodina se sešla k oslavě jeho narozenin. Svou manželkou Alici přemlouvá k návratu, ta však jeho prosby vlídně odmítá. V průběhu večera se Marek dozví smutnou zprávu.Disk 5.

EPIZODA 21

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská

Sebestředná právnička Markovi kondoluje k úmrtí jeho otce, kvůli kterému zrušil veškeré schůzky s klienty během uplynulého týdne. V bujaré náladě psychologovi oznámí, že je těhotná a rozhodla se být svobodnou matkou. Poté znovu mluví o kauze mrtvého vojáka a terapeut jí vytkne, že hovor opakovaně odvádí od vlastních problémů. Advokátka zauvažuje o výchově dětí, kterou pokládá za prověrku partnerských vztahů. V návalu upřímnosti se označí za rozmazleného spratka a v závěru sezení zalituje, že náhodně zplozené dítě nečeká s Markem.

EPIZODA 22

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Zdeněk Bařinka, David Švehlík

Nina je momentálně v cizině a společného sezení se proto neúčastní. Teodor rekapituluje uplynulých čtrnáct dnů, kdy žil Viktor u něj a kdy se rapidně zhoršilo jeho chování i školní prospěch. Marek konstatuje, že jde patrně o reakci na matčinu nepřítomnost. Viktor psychologovi ukazuje své kresby: figuruje na nich i jeho neexistující bratr, kterého se matka kdysi zbavila při interrupci. Teodor terapeutovi prozradí, že se kvůli synovi pohádal se svou současnou přítelkyní. Dotkne se i vztahů se svým otcem, který Ninu nesnášel kvůli jejímu ruskému původu.

EPIZODA 23

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková

Studentka Viola, která zahájila chemoterapii, Markovi popisuje své noční zhroucení, kdy o ni obětavě pečovala její kamarádka. Poté se hovor stočí na jejího bratra, ex-přítele Tomáše a na smysl pomoci postiženým lidem. Viola se propadne do návalu zoufalství a vyčte Markovi nedostatečnou starost o svou osobu. Terapeut dívku upozorní, že je pouhým náhradním řešením jejích zdravotních problémů. Prozradí jí důvod zrušeného sezení během uplynulého týdne, čímž probudí její soucit. Viole slíbí, že ji doprovodí i na další chemoterapii, pokud nesežene nikoho jiného.

EPIZODA 24

Čtvrtek, 15.00

Charvát

Scénář: Robert Geisler

Režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Pavla Beretová

Místo podnikatele Charváta přijde na sezení jeho dcera Kateřina (Pavla Beretová). Markovi oznámí, že její otec upadl do těžkých depresí. S despektem mluví o jeho současné mladé manželce. Za důvod rozvodu svých rodičů označí fakt, že Charvát objevil jméno své první ženy v seznamech spolupracovníků StB. Otci ostře vyčítá jeho současné pracovní kontakty s mafiány a bývalými estébáky. Prohlásí, že podnikání mu zkazilo charakter. Terapeutovi prozradí, že je lesbička, a vypráví mu o svém "coming outu" i o intimním svazku s americkou přítelkyní.

EPIZODA 25

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Zuzana Bydžovská, Klára Melíšková, Jiří Štěpnička

V prologu Marek snídá s Lenkou, s níž předtím strávil noc. Jeho dávná známá odmítne, aby spolu navázali trvalejší vztah... Při večerní návštěvě Dity terapeut vzpomíná na ranní setkání Lenky s jeho manželkou Alicí. Vypráví o pohřbu svého otce a o kauze mrtvého vojáka, o níž vyšel osočující článek v bulváru. Dita mu rozmlouvá jeho pochybnosti a opět jej ubezpečuje o jeho nevině... V závěru se Marek setká s Igorovým otcem, který jej znovu obviňuje z Igorovy smrti. Na Heřmanovy arogantní výhrůžky psycholog zareaguje smířlivou prosbou.


Disk 6.

EPIZODA 26

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská, Petra Špalková

V úvodu se Marek setká s vdovou po mrtvém vojákovi (Petra Špalková). Probírají spolu její výpověď na policii i nejednoznačné okolnosti Igorovy smrti... Advokátka Táňa psychologovi sdělí, že domnělé těhotenství bylo zřejmě pouhým výplodem její autosugesce. Marek své klientce vytkne, že v soukromí i v profesi se ustavičně zaplétá do lží. Právnička mu popisuje návštěvu své matky, která ji rozčílila svou starostlivostí. Terapeut se znovu dotkne jejích konfliktních vztahů s rodiči a podotkne, že muže ve svém životě zřejmě programově trestá.

EPIZODA 27

Úterý, 14.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Zdeněk Bařinka, Kateřina Winterová, David Švehlík

Viktor přijde k Markovi bez rodičů a líčí mu svou beznaděj ze zhoršujících se rodinných vztahů. Popisuje konflikt s vietnamským spolužákem, který vyvrcholil rvačkou... Při následném sezení Teodor na informaci o šikaně svého syna zareaguje rasistickým výlevem. Vyjde najevo, že Nina zvažuje možnost přesídlení do Londýna, kde chce začít novou kariéru a kam chce svého syna natrvalo odvézt. Její muž s tím nesouhlasí a svou ženu zahrne žárlivými výčitkami. V závěru Viktor uteče do parku a Markovi prozradí, že by žil nejraději s ním.

EPIZODA 28

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková, Martina Voříšková

Studentka Viola, která údajně utekla z nemocnice, chce s terapií skončit. Markovi rozezleně vyčítá, že o její chorobě informoval její matku. Terapeut svůj krok vysvětluje tím, že dívka byla v ohrožení života. Dodá, že její matku sdělení o Violině situaci šokovalo. Nedokázala prý pochopit, proč před ní zatajovala své problémy. Viola trpce konstatuje, že nikdy nebude mít vlastní děti. Marek ji upozorní na fakt, že nezvládá své emoce a popírá svou přirozenost. V závěru dívčina matka (Martina Voříšková) přijede pro svou dceru autem.

EPIZODA 29

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Marek Najbrt

Hrají: Karel Roden, Jiří Ornest, Pavla Beretová

Odstavený podnikatel a jeho dcera přijdou na další sezení společně. Charvát se netají s tím, že jeho záchvaty úzkosti se stupňují pod vlivem sílících mediálních ataků. Kateřina svého otce osočí z amorálnosti, ten jí na oplátku připomene, že žije v luxusu na jeho účet. Vzpurná mladá žena přizná svůj lesbický vztah a odejde. V průběhu dalšího hovoru si podnikatel začne hrozivě pohrávat s pistolí, vzápětí se ale ukáže, že jde o pouhou atrapu. Markovi prozradí, že za jediného důvěryhodného člověka považuje svého šoféra, na něhož převedl veškerý majetek.

EPIZODA 30

Pátek, 19.00

Dita


Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová, Jiří Wohanka

V prologu Ditu navštíví kolega jejího zemřelého muže (Jiří Wohanka). Během jejich setkání vyjde najevo, že Ivan měl dlouholetý vztah s jinou ženou a zplodil s ní syna. Ditu šokující informace zdrtí... Marek jí při večerní návštěvě popisuje svůj tíživý sen a vrací se kauze mrtvého vojáka. Ditu obviní z odtažitosti vůči pacientům. Ona mu vyčte, že si hraje na spasitele a že kvůli profesi zanedbával svou rodinu. Marek se zmíní o podnikateli Charvátovi a jeho provokativních hrátkách s pistolí. Přizná, že jako terapeut trpí hlubokou skepsí.

Disk 7.

 

EPIZODA 31

Pondělí, 9.00

Táňa

Scénář a režie: Petr Zelenka

Hrají: Karel Roden, Tereza Brodská

Právnička Táňa přijde na sezení silně rozrušená. Markovi oznámí, že končí s terapií a že se rozhodla prodat svůj podíl ve firmě. Na základě informací od matky mluví o svých rodičích: její otec měl prý celý život milenky, ale odmítal se rozvést. Zmiňuje se o možnosti dobrovolného odchodu ze života a zároveň se zdrženlivého terapeuta znovu snaží svést. Marek její vyzývavé chování interpretuje jako snahu nad muži vyhrávat. Zahořklá advokátka ho označí za suchara připomínajícího vysušenou švestku. V otevřeném konci mu ale poprvé vysloví uznání za jeho práci.

EPIZODA 32

Úterý, 16.00

Neumannovi

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Zdeněk Bařinka, Kateřina Winterová, David Švehlík

Viktor má proměněnou vizáž do stylu "emo" – po vzoru party výrostků, s níž se seznámil v parku. Tvrdí, že rodiče ho nezajímají, a otce po jeho příchodu ostentativně ignoruje. Teodor vykládá o problémech s novou přítelkyní a shání se po manželce. Ta dorazí na sezení přímo z letiště, kde byla vyprovodit svého nového partnera. Prozradí, že je do něj zamilovaná, a trvá na chystaném přesídlení do Londýna. Marek manželům Neumannovým vytkne jejich sobectví, ti se ale znovu pohádají. Jejich zklamaný syn projeví přání žít s babičkou.

EPIZODA 33

Středa, 12.00

Viola

Scénář a režie: Lenka Wimmerová

Hrají: Karel Roden, Tereza Voříšková, Berenika Kohoutová

V prologu je v Markově pracovně jeho dcera Klára, která přijme vzkaz od Violy. Nemocná studentka se přijde rozloučit a terapeutovi sdělí, že chemoterapie zabrala a přispěla ke zmenšení jejího nádoru v hrudníku. Marek ji přemlouvá, aby na sezení docházela dál. Viola mu prozradí, že opustila studium, a bezradně přemítá o své budoucnosti. Otevře obálku, kterou dostala od svého ex-přítele, a dozví se tak o jeho chystané svatbě. Marek dívku ubezpečuje o jejích kvalitách i o pokroku v terapii. Viola mu při odchodu poděkuje za to, že jí zachránil život.

EPIZODA 34

Čtvrtek, 17.00

Charvát

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Marek Najbrt

Hrají: Karel Roden, Pavla Beretová, Jiří Ornest

V úvodu se Marek dozví, že kvůli změněné výpovědi Igorovy manželky byl případ vojákovy nevyjasněné smrti odložen. Na sezení přijde podnikatelova dcera a Markovi sdělí, že její otec sedí ve vyšetřovací vazbě. Vypráví o rozchodu se svou americkou přítelkyní a přizná, že je na otci finančně závislá. Marek komentuje její rozporuplnou osobnost a vybízí ji k větší samostatnosti. V jeho pracovně se náhle objeví Charvát, který byl propuštěn z vazby. Vyloží Markovi svůj plán: dceru chce dohodit svému šoférovi a zajistit tak její luxusní život i v budoucnosti.

EPIZODA 35

Pátek, 19.00

Dita

Scénář: Iva Klestilová

Režie: Jaroslav Fuit

Hrají: Karel Roden, Kamila Magálová

V úvodu Ditě zatelefonuje dlouholetá partnerka jejího zemřelého muže a odrazuje ji od setkání s jejich nemanželským synem... Marek při večerní návštěvě rekapituluje své intimní kontakty s Lenkou. Dita analyzuje jeho rozporuplné vztahy k rodičům: matka ho podle ní citově vydírala a na otce dlouhodobě přenášel svou zlobu. Marka znovu upozorní na jeho tendenci hrát roli oběti. V otevřeném závěru se situace obrátí: Dita ukáže Markovi fotku Ivanova syna a dá najevo svou bezradnost. Svého hosta požádá, aby jí pomohl s objasněním jejích životních selhání a zklamání.

Související produkty

(6x)

OBCHOD NA KORZE Digipack Digitálně restaurovaná verze (Blu-ray)

449 Kč

 

  (7x)

Nevinnost (Blu-ray)

269 Kč

 

 

LIDICE (DVD + CD Soundtrack) (DVD)

149 Kč

 

  (99x)

PELÍŠKY Remasterovaná verze (Blu-ray)

199 Kč

 

 

SIGNUM LAUDIS (Blu-ray)

359 Kč

 

  (1x)

OBCHOD NA KORZE Digipack Digitálně restaurovaná verze (DVD)

299 Kč

 

  (8x)

HRA O TRŮNY - 8. série Steelbook™ Kolekce Limitovaná sběratelská edice + DÁREK fólie na SteelBook™ (3 4K Ultra HD + 3 Blu-ray)

1 699 Kč

 

  (6x)

STEVEN SPIELBERG Kolekce (8 Blu-ray)

2 999 Kč